Balotelli parashikon Grupin B, aty ku është Shqipëria

INA
INA

06/12/2023

Shumë rivalitet, por vetëm dy ekipe do të “prejnë” biletën për kualifikim në raundin e ardhshëm.

Këtë grup tashmë e ka komentuar edhe ish-futbollisti i Italisë, Mario Balotelli i cili shprehu besimin e tij të plotë tek “Azzurri”.

“Kush mendon se Italia do të shkojë në shtëpi të mos e ndjek Evropianin. Është kjo kombëtare që i frikëson të gjithë”.

“Në Spanjë, Kroaci, por edhe Shqipëri nuk janë të lumtur të përballen me ne. Megjithatë, është ende herët për t’u shqetësuar. Grupi është në një nivel të lartë, por ne mund t’ia dalim”, ka thënë Balotelli.

Ish-futbollisti i Milanit është paraqitur në 36 ndeshje me kombëtaren e Italisë, ku ka qenë autor i 14 golave.

Shqipëria do ta nis rrugëtimin e saj në Euro 2024 pikërisht ndaj Italisë, me sfidën që pritet të luhet më datë 15 qershor në impiantin “Signal Iduna Park” të Dortmundit.
Kuqezinjtë marrin pjesë për herë të dytë në grupet e Evropianit dhe ndryshe nga viti 2016, ku u eliminuan për shkak të golavarazhit, këtë herë, aspiratat do të jenë që të paktën të kalohet grupi. /telegrafi

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

lotito

Shpërthen Lotito: Lazio po bëhet kurban, ky sistem nuk garanton besueshmëri

zidane-1-600x360

Zidane refuzon Manchester Unitedin, nuk është i interesuar për Ligën Premier

fifa

FIFA e prerë, nuk do të ketë kartonë të kaltër

xavi

Kush është kandidati potencial për të zëvendësuar Xavin tek Barca? (FOTO)

futboll

Revolucioni në futboll po vjen – tetë rregullat e reja që pritet të votohen për sezonin e ri

zidane-1-600x360

Nuk e ka në mendje Bayernin – zbulohet plani i Zidanes për t’u kthyer në zejen e trajnerit

barcelona-real

Zbulohet synimi i Real Madridit para El Clasicos – Barcelona do synojë t’ua prish planet

vedat-muriqi

Muriqi me Mallorcan përball Bilbaos në finale të kupës

INFO

NA NDIQ