Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

INA
INA

27/02/2024

Rreth 150 nxënës shqiptarë të shkollës fillore në Nerovë të Krushevës kanë marrë një lajm të gëzueshëm.

Sepse nesër fillojnë punimet për objektin e ri shkollor, njofton agjencia e lajmeve INA.

Investimi bëhet nga vetë fshatarët dhe askush tjetër.

Arsimtari Afrim Jusufi përmes një thirrje në INA fton të gjithë dashamirët që të ndihmojnë në ndërtimin e objektit për fëmijët që për vite me radhë kanë mësuar në kushte tepër të rënda.

“Nesër, fillojnë punimet për ndërtimin e shkollës në fshatin. Kjo është një hap i rëndësishëm drejt përmirësimit të infrastrukturës arsimore në fshatin tonë për të gjitha banorët dhe ky hap është hap i rëndësishëm për të gjithë ne për ardhmërinë e fëmijëve dhe të gjithë bashkëfshatarëve në përmirsimin e kushteve për të krijuar kushte sa më të mira. Ju bëjmë thirrje të gjithë që jeni të lirë të bashkoheni në fillimin e punimeve ditën e nesërme”, thuhet në njoftim.

Në shkollën “Nikolla Karev” të Nerovës dhe fshatrave përreth nga viti 2004 nuk ka pasur asnjë investim.(INA)

Kjo është llogaria bankare për ata që duan të ndihmojnë: 200004154322976 MK
07200004154324043 EUR

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

08640000-0a00-0242-2f7c-08d9c5599401_w408_r1_s

Irani nis dronë drejt Izraelit si shenjë hakmarrjeje

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

INFO

NA NDIQ