Barazimi i Zvicrës dhe fitorja e Rumanisë, ja si ndryshoi renditja në grupin e Kosovës

INA
INA

16/10/2023

Sonte u zhvilluan ndeshjet e xhiros së tetë në Grupin I kualifikues për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Pjesë e këtij grupi është edhe Kosova, që sonte do të duhej të zhvillonte ndeshjen ndaj Izraelit, por që u anulua shkaku i situatës së krijuar në shtetin izraelit, shkruan Gazeta Express.

Në ndeshjet tjera të këtij grupi, Zvicra u ndal me barazim 3:3 nga Bjellorusia, kurse Rumania fitoi 4:0 ndaj Andorrës.

Rumunët pas kësaj fitore janë bërë liderë të grupit.

“Dardanët”, edhe pse me gjasa shumë të vogla, matematikisht janë ende në garë për kualifikim historik.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Fulham futet në garë për Armando Brojën, por te Chelsea janë të vendosur ta mbajnë shqiptarin

xavi

Xavi i lumtur me kualifikimin e Barcelonës në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

erzen zyberaj

“Dua të garoj për Shqipërinë, i pakënaqur nga Kosova”-sportisti që vrapoi 28 orë

Sylvinjo silvinjo

“Në Moldavi shpërtheva”, Sylvinho: Dua të dërgoj Shqipërinë në Botëror, më uroi dhe Mançini

haland

Haland s’ka të ndalur, vendos tjetër rekord në Ligën e Kampionëve

Bundesliga

Zi në futbollin gjerman/ Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

manchester united

Ndeshjet e sotme në Champions League/ Manchester United luan shansin e fundit për kualifikim

milan

I fundit në grup, skenari i vetëm i Milanit për t’u kualifikuar

dortmund

Dortmundi siguron kualifikimin, Milani në “dorë” të fatit

INFO

NA NDIQ