Barça dhe Balde arrijnë marrëveshje, klauzola kap shifrën 1 miliard euro

ina-online
ina-online

20/09/2023

Barcelona dhe mbrojtësi spanjoll Alejandro Balde, kanë arritur marrëveshje për rinovimin e kontratës së re.

Balde, i cili po bën një sezon të madh me katalonasit, do të vesh fanellën e Barcelonës edhe për pesë vjet.

Sipas medieve spanjolle, marrëveshja mes ‘Blaugranave’ dhe reprezentuesit të Spanjës, do të zyrtarizohet të enjten.

19-vjeçari ka klauzolë të re te Barcelona dhe ajo skuadër që dëshiron transferimin e tij duhet të paguaj 1 miliard euro.

Balde me kampionët në fuqi të Spanjës, ka zhvilluar 56 ndeshje zyrtare, ku ka shënuar një gol dhe ka asistuar në shtatë të tjerë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bundesliga

Klubi i Bundesligës rinovon me trajnerin

mourinho

Mourinho: Nuk i kuptoj, i paralajmërova lojtarët

Bellingam Real Barca

​Gjërat që Bellingham ka arritur te Reali për 177 ditë janë të çmendura

mourinho

Mourinho shpërthen kundër lojtarëve të Romës: S’ka faj Guardiola që ua jep shkelmin lojtarëve

Ronaldo Al Nassr

​Ronaldo mund të gjobitet me një miliard dollarë

galatasaray

United dhe Arsenal në ‘luftë’ për yllin e Galatasaray-t

ballistet

“Ballistëve” u ndalohet të marrin pjesë në ndeshjen me KF “Shkupin”

franca-fitore-

Indeksi i UEFA-s/ Holanda në “luftë” me Francën, për vendin e pestë…

paolo Mladini

Paolo Maldini, shumë i ashpër ndaj kuqezinjve: “Milani nuk ka më ideale. Dua respekt për historinë e tij”

INFO

NA NDIQ