Barça dhe Man City janë duke finalizuar bisedimet për huazimin e Cancelo

ina-online
ina-online

21 Gusht, 2023

Barcelona dhe Manchester City po finalizojnë marrëveshjen e huazimit për Joao Cancelo.

Sipas The Athletic, mbrojtësi do t’i bashkohet klubit katalanas në formë huazimi me një opsion blerjeje. Barcelona shpreson të mbyllë marrëveshjen këtë javë.

Barcelona e sheh Cancelon si një lojtar të ri, (ai mund të luajë majtas dhe djathtas në mbrojtje).

Momenti kyç për përpjekjet e Barcelonës për të nënshkruar me Cansela ishte largimi i Ousmane Dembele te PSG. Pa këtë transfertë largimi, katalanasit nuk do të kishin qenë në gjendje të nënshkruanin me Cancelon dhe të përshtateshin me kufirin e pagave.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

mario balotelli

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

di maria

Di María, “heroi” i triumfit ndaj Portos: “Klasikët nuk luhen, ato fitohen”

anceloti

Ancelotti shigjeton Barcelonën për korruptimin e arbitrave: Diçka shumë serioze, jemi të shqetësuar

vedat-muriqi

Muriqi në mesin e më të mëdhenjve të Mallorcas, po synon t’i kalojë legjendat e klubit

chelsea

“Sherr” në tunel me gjyqtarët, FA ka nisur një hetim për kapitenin e Chelseat…

novak-gjokovic

Djokoviç bën homazhe për terroristët serbë të vrarë në Kosovë! Mediat kroate kritikojnë qëndrimin e tenistit serb…

Pep Guardiola

Guardiola indiferent, nuk e bën dramë eliminimin nga Kupa e Ligës…

INFO

NA NDIQ