Barça e City në “garë” për “shkatërruesin” gjerman

Picture of INA
INA

17/05/2024

Më në fund u bind. Tekniku Xavi Hernandez vendosi përfundimisht mëngjesin e kësaj të enjteje, për të mos u larguar nga “Katalanasit”, në fundin e këtij sezoni, pavarësisht se nuk arriti të fitojë asnjë trofe me skuadrën e tij dhe tashmë së bashku me bordin kanë filluar të bëjnë planet, për merkaton e verës, e cila pritet të jetë “përvëluese”.

Sipas raportimeve më të fundit, të prestigjiozes spanjolle, “El Nacional”, “Blaugranat” janë të gatshëm të depozitojnë deri në 60 milionë euro në arkat e “Bavarezëve”, të Bayern Munih, për të siguruar kartonin e “shkatërruesit” të mesfushës, Joshua Kimmich, i cili prej kohësh nuk po kalon momentet e tij më të mirë, me “gjigantët” e Bundesliga.

Megjithatë, “Katalanasit” nuk janë të vetmit që kërkojnë shërbimet e tij, me teknikun, Pep Guardiola, që kërkon ta bëjë liderin gjerman pjesë të “Qytetarëve”, të Manchester City dhe janë të gatshëm të derdhin gjithashtu shumën e kërkuar nga “Bavarezët”, për të transferuar në “Etihad”, protagonistin e dy golave dhe 9 asisitimeve, të regjistruara këtë sezon.

TË FUNDIT
23 minuta
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
2 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
6 orë
UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës
8 orë
Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën
13 orë
Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

ME TE LEXUARA

1 ditë
Portugalia ‘çok’, Turqia ‘jok’!
13 orë
Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve
1 ditë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!
8 orë
Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën
24 orë
Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd
6 orë
UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës
24 orë
10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn

LEXO MË SHUMË

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

zvicer gjermani

Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare

mirlind daku

UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës

ardian kozniku

Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën

tifozet kombetarja

Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

izer aliu

FC Aarau përforcohet me djaloshin shqiptar me prejardhje nga Maqedonia

xhaka zvicer

Dueli për kreun e grupit A, Granit Xhaka paralajmëron Gjermaninë

Tifozet kuq e zi kombetarja

Uragan kuqezi për të mposhtur Spanjën, Shqipëria ‘fiton’ me tifozët (Numri)

Spanja Luis De La Fuente

8 ndryshime në formacion, mësoni si do të luajë Spanja ndaj Shqipërisë

INFO

NA NDIQ