Barca fiton kundër Cadizit, tetë pikë larg Realit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/02/2023

Dy gola të shpejtë e kanë vulosur takimin Barcelona – Cadiz.

Brenda dy minutave realizuan Sergio Roberto dhe Roberto Lewandoski.

I pari në minutën e 43-të, derisa i dyti në të 45-të.

Me këtë diferencë katalunasit kanë krijuar një distancë prej tetë pikësh ndaj madrilenëve.

“Blaugranat” i kanë 59-të pikë derisa “Los Blancos” 51/ Klankosova.tv

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

INFO

NA NDIQ