Barça gati ta shesë brazilianin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/05/2023

Skuadra “Blaugrana” është e detyruar të shesë për të balancuar llogaritë dhe një prej lojtarëve që kushton më shumë është Raphinha.

Braziliani u largua një vit më pare nga Premier League (ishte pjesë e Leedsit) në këmbim të 65 milionë eurove.

Raphinha merr 12 milionë euro në vit, kështu që largimi i tij do të ishte lehtësim i madh për arkat e klubit.

Newcastle ka qenë i interesuar për lojtarin në të kaluarën dhe nuk ka hequr dorë prej tij.

“Magpies” kanë ofruar një shifër afër 80 milionë euro.

Bisedimet mes klubeve tashmë kanë nisur dhe skuadra e Anglisë së Veriut ka bërë tashmë një ofertë fillestare.

Oferta e Newcastle mësohet se ishte përfshirë në planin e fizibilitetit që Barcelona paraqiti në Ligë pak ditë më parë.

Institucioni i kryesuar nga Javier Tebas duket se i ka dhënë dritën jeshile këtij plani, në kuadër të “Fair Play-in Financiar”.

TË FUNDIT
8 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
8 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
8 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
8 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
8 orë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime

ME TE LEXUARA

8 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
8 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
1 ditë
Morata vlerëson kuqezinjtë: Shqipëria ka cilësi si Kroacia
1 ditë
Trajneri i Portugalisë: Ronaldo është në formë për Europianin
1 ditë
A do të mungojë Robert Lewandowski në Euro 2024?
1 ditë
Çka do të ndodhë nëse ekipet përfundojnë me pikë të njëjta në Euro 2024?

LEXO MË SHUMË

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

euro 2024 gjermani

EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani

Pep Guardiola

Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

kombetarja-768x486

Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime

struga trim lum

Skuadra strugane me përforcim të radhës

kombetarja ivan balliu

Mediet italiane zbulojnë lojtarin më të rëndësishëm te Shqipëria, Italia, Spanja dhe Kroacia

shqiperia euro 2024

Çka do të ndodhë nëse ekipet përfundojnë me pikë të njëjta në Euro 2024?

lewandowski-poloni

A do të mungojë Robert Lewandowski në Euro 2024?

INFO

NA NDIQ