Barça i ka regjistruar 21 futbollistë, ja kush ka mbetur jashtë!

Picture of ina-online
ina-online

14/08/2023

Barcelona nuk arriti më shumë se një barazim pa gola, 0:0 në shtëpi të Getafes mbrëmë në nismë të sezonit të ri të La Ligas.

Përkundër këtij rezultati aspak të favorshëm, gjiganti katalunas ka arsye për të buzëqeshur duke e pasur parasysh se ia doli t’i regjistronte me kohë disa lojtarë që deri në prag të lojës nuk ishin në listë.

Balde, Romeu e Gundogan u regjistruan në momentet e fundit dhe u futën në fushë nga minuta e parë, ndërsa në vazhdim gjatë lojës hyri edhe Ezzalzouli, shkruan “Gazeta Express”.

Pas shitjes së Dembélés të shtunën, Xavi mund të llogariste në vetëm 12 lojtarë, më saktësisht:

Portier: Ter Stegen

Mbrojtës: Araujo, Christensen, Kounde, Eric Garcia

Mesfushorë: Gavi, Pedri, Ferran Torres, De Jong

Sulmues: Lewandowski, Ansu Fati, Raphinha

E sot, e hënë, 14 gusht, lista është ngritur në 21 lojtarë, ndërsa limiti maksimal i regjistrimeve është 25.

Kjo është lista e lojtarëve që janë regjistruar së fundmi:

Portier: Astralaga

Mbrojtës: Sergi Roberto, Balde

Mesfushorë: Oriol Romeu, Gundogan, Casado, Fermin

Sulmues: Ezzalzouli, Lamine Yamal

Por, kush ka mbetur pa u regjistruar? Nuk bën pjesë ende në listë transferi i ri, Inigo Martinez, i cili mund ta aktivizojë klauzolën e shkëputjes së kontratës nëse nuk regjistrohet deri më 31 gusht.

Ish-futbollistit të Athletic Bilbaos i bashkohen edhe Inaki Pena e Marcos Alonso, të cilët e kanë vazhduar së fundmi kontratën, por edhe të rikthyerit nga huazimet, Lenglet e Dest, të cilët megjithatë nuk bëjnë pjesë më në planet e trajnerit Xavi dhe që të dy po presin të sistemohen diku tjetër. /Gazeta Express

TË FUNDIT
1 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
2 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
2 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
3 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

ME TE LEXUARA

2 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
8 orë
Zvicra mposhti hungarezët, Shaqiri rezervist
1 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
8 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
1 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 ditë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

spanja

Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

INFO

NA NDIQ