“Barça klubi i zemrës”, Xavi: Pas së dielës më llogaritni edhe mua tifoz

Picture of INA
INA

24/05/2024

Sigurisht që është i dëshpëruar, por Xavi nuk mund të nxjerrë nga goja asnjë fjalë të keqe për Barcelonën e tij të dashur. Shkarkimi surprizues e ka lënduar, por 44-vjeçari nuk i kursen falënderimet në postimin e tij në rrjetet sociale.

Të dielën (21:00) do të ulet për herë të fundit në stolin katalanas, në takimin në Andaluzi përballë Sevillas. Duel që do të transmetohet live në SS1.

”Të dashur tifozë të Barcelonës, të dielën përfundon koha ime si trajner i Barçës. Nuk është kurrë e lehtë të largohesh nga klubi i jetës, por e bëj me krenari të madhe. Pas dy vitesh e gjysmë në krye të një grupi që janë si familja ime e dytë.

Dua të falënderoj tifozët për mbështetjen dhe dashurinë e tyre. Keni qenë gjithmonë pranë meje dhe më keni shfaqur të njëjtin vlerësim si në periudhën që isha futbollist.

Nga e diela do të jem një tifoz më shumë në shkallët e stadiumit. Sepse para se të jem një futbollist apo trajner, unë jam një tifoz i Barcelonës. Dhe i dua më të mirën klubit tim të jetës.

Do të jem gjithmonë i gatshëm për Barcelonën. Punova me një grup fantastik lojtarësh dhe një staf spektakolar. Falë të gjithëve arritëm objektivat e vendosura, duke kulmuar sezonin e kaluar me fitimin e titullit dhe Superkupës së Spanjës.

Këtë sezon gjërat nuk shkuan ashtu siç donim, por të gjithë dhamë maksimumin tonë. Dhe ndihmuam në rritjen e një brezi të shkëlqyer të rinjsh, të cilët po na entuziazmojnë ne tifozëve të Barcelonës.

Ju faleminderit të gjithëve! Tifozëve, lojtarëve, stafit, punonjësve të klubit, presidentit, bordit të drejtorëve, drejtorëve sportivë, shtypit dhe të gjithëve me të cilët kam ndarë rrugëtimin gjatë dy sezoneve e gjysmë këtu. I uroj më të mirat klubit që mbaj në zemër. Rroftë Barça”./SuperSport

TË FUNDIT
4 orë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”
5 orë
Itali-Shqipëri, FSHF vjen më një lajm të rëndësishme për tifozët shqiptarë
5 orë
Jasir Asani është njeriu gol, ja si luan Shqipëria në Europian sipas prestigjozes “Marca”
5 orë
Kombëtarja edhe pak orë para përballjes me Italinë, ja çfarë thotë Sylvinho?
5 orë
Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

ME TE LEXUARA

4 orë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”
17 orë
Formacioni i mundshëm, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria kundër Italisë
14 orë
Serbët druhen nga prania e madhe e shqiptarëve në Gjermani, media kroate habit
13 orë
Mbi 50 mijë shqiptarë pritet të ndjekin ndeshjen në Gjermani, ndërkaq italianë më pak se 10 mijë!
13 orë
Donarumma paralajmëron Italinë: Ndaj Shqipërisë duhet 100%, kundërshtari më i rrezikshëm
13 orë
“Franca favorite në Euro 2024, por në garë është edhe Italia”
13 orë
Ndeshja ndaj Kroacisë, probleme për Spanjën, mungon lojtari
19 orë
“Uragani KUQEZI”/ Mbi 50 mijë shqiptarë do jenë në ndeshjen e Kombëtares me Italinë në “Signal Iduna Park”
5 orë
Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

LEXO MË SHUMË

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Itali-Shqipëri, FSHF vjen më një lajm të rëndësishme për tifozët shqiptarë

jasir asani

Jasir Asani është njeriu gol, ja si luan Shqipëria në Europian sipas prestigjozes “Marca”

Sylvinho silvinjo

Kombëtarja edhe pak orë para përballjes me Italinë, ja çfarë thotë Sylvinho?

IMG_3097

Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

spanja

Ndeshja ndaj Kroacisë, probleme për Spanjën, mungon lojtari

franca-fitore-

“Franca favorite në Euro 2024, por në garë është edhe Italia”

donaruma

Donarumma paralajmëron Italinë: Ndaj Shqipërisë duhet 100%, kundërshtari më i rrezikshëm

tifozat kuq e zi

Mbi 50 mijë shqiptarë pritet të ndjekin ndeshjen në Gjermani, ndërkaq italianë më pak se 10 mijë!

INFO

NA NDIQ