Barcelona arrin marrëveshje me trajnerin e ri ende pa e shkarkuar Xavin?

Picture of INA
INA

23/05/2024

Skuadra e Barcelonës pritet që të bëjë ndryshime në stol menjëherë pas përfundimit të sezonit aktual.

Siç raportohet në mediat e huaja dhe nga gazetarët afër klubit katalunas, skuadra pritet që ta ulë në stol gjermanin, Hansi Flick, shkruan Indeksonline

Madje edhe gazetari Fabrizio Romano thotë se Flick dhe Barcelona kanë filluar tashmë negociatat dhe se trajneri gjerman nuk ka pasur kurrë bisedime me Chelsean.

“Barcelona po çon përpara bisedimet me trajnerin Hansi Flick. Ai ka qenë duke e pritur ofertën e Barcelonës dhe ishte opsioni i tij i parë favorit, tash e disa muaj. Flick asnjëherë nuk bisedoi me Chelsean”, shkruhet në raportin e Fabrizio Romanos.

Kujtojmë që Barcelona ende nuk e ka shkarkuar trajnerin Xavi, por ndeshja e 26 majit pritet të jetë e fundit për të./Indeksonline/

Barcelona are pushing in contacts with Hansi Flick, he’s been waiting for Barça option as his favorite one for months.

Flick, never in talks with Chelsea and fully focused on Barça option if Xavi will leave the club.

He’s the main option for president Laporta. pic.twitter.com/dl3zptDUGF
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) May 23, 2024

TË FUNDIT
51 minuta
2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin
4 orë
Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë
8 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
10 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
10 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...

ME TE LEXUARA

20 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
8 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
19 orë
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë
4 orë
Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë
1 ditë
Sot dy ndeshje në Euro 2024: Vëmendja tek sfida Zvicër – Gjermani

LEXO MË SHUMË

kombetarja

2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin

tifozet kuq e zi

Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë

berat gjimshiti

Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu

zvicra

Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose…

zlatko dalic

Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”…

messi

Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

Ronaldo

Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

kroacia futboll

Kroaci–Itali luhet për gjithçka

kombetarja

Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

INFO

NA NDIQ