Barcelona avancon bisedimet me Joao Felix, zbulohet tarifa e mundshme e marrëveshjes

Picture of INA
INA

18/08/2023

Barcelona thuhet se avancon në negociatat për të nënshkruar me Joao Felix në huazim nga Atletico Madridi.

Joao Felix së fundmi ka shprehur dëshirën për të luajtur për Barçën, duke befasuar të gjitha me deklaratat e tij.

Portugezi thuhet se është i ngopur me klubin e tij aktual dhe tifozët e tyre, shumica prej të cilëve duan që ai të largohet.

Sulmuesi nuk është nënshkrimi prioritar i Barcelonës. Megjithatë, Blaugranët mund të përshpejtojë negociatat për nënshkrimin e tij nëse Ansu Fati largohet.

Sipas ekspertit të transferimeve Gianluca Di Marzio, Barcelona ka avancuar në negociatat për të nënshkruar me Felix në huazim nga Atletico.

Tarifa e huazimit do të jetë rreth 7-8 milionë euro, por ende nuk dihet nëse Atletico do të kërkojë një klauzolë të detyrueshme blerjeje në marrëveshje.

Sezonin e kaluar, Joao Felix shënoi 4 gola në 20 paraqitje për Chelsean në formë huazimi.

Në përgjithësi, sulmuesi portugez ka shënuar 34 gola dhe ka dhënë 18 asistime në 131 paraqitje për Atletico Madrid.

TË FUNDIT
1 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
2 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
2 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
3 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

ME TE LEXUARA

11 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë
2 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
8 orë
Zvicra mposhti hungarezët, Shaqiri rezervist
1 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
8 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
1 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 ditë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

spanja

Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

INFO

NA NDIQ