Barcelona “debuton” në shtëpinë e re me goleadë

ina-online
ina-online

9 Gusht, 2023

Festa e mrekullueshme në Barcelonë për ndeshjen e parë të skuadrës së Xavi në shtëpinë e tij të re, Estadio Olímpico në Montjuic. Blaugranët triumfuan në trofeun Gamper duke mposhtur 4-2 Tottenhamin.

Lewandowski hapi rezultatin pas vetëm 3′, por londinezët e kthyen rezultatin në pjesën e parë falë dy golave të Skipp. Në pjesën e dytë, zëvendësimet e Xavi-t çuan në permbysjen e Blaugranës me golat e Ferran Torres, Ansu Fati dhe Abde.

Sakaq, nuk ka qene fare ne fushe dhe as ne stol Dembele, qe tashme eshte drejt transferimit te PSG.

Barcelona, PSG dhe vetë lojtari po mbyllin marrëveshjen përfundimtare për transferimin e francezit te klubi parisien dhe katalunasit kanë preferuar që Gamper të mos fokusohet tek figura e tij.

Francezi, pavarësisht se nuk ishte aty për ndeshje, deri në momentin e fundit është treguar profesionist.

Ai udhëtoi për të finalizuar transferimin e tij te PSG dhe, pasi nuk arriti një marrëveshje, u kthye në Barcelonë dhe u vu nën urdhrat e Xavit, edhe duke e ditur se e ardhmja e tij nuk ishte te Barcelona.

Sakaq, ka pasur moment frike kur Araujo ka kerkuar zevendesimin ne pjesen e pare. Mbrojtësi uruguaian u largua pasi kerkoi vete qe te dilte. Siç ka mësuar SPORT, ai është zëvendësuar si masë paraprake dhe jo për një dëmtim të rëndë. Ai ndjeu nje shqetesim gjate nje vrapimi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Montella, trajneri i ri i kombëtares së Turqisë

rumani huligan kosove

Media hungareze thumbon rumunët për Kosovën

kombetarja fitore shqiperi

Fitorja ndaj polakëve e ngjit tri vende Shqipërinë

xherdan shaqiri

I ndodhi e papritura Xherdan Shaqirit

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

INFO

NA NDIQ