Barcelona dhe Man City arrijnë marrëveshje për Cancelon

ina-online
ina-online

19 Gusht, 2023

Diario Sport raporton se Barcelona dhe Man City kanë arritur një “marrëveshje në parim” për Joao Cancelo.

Katalanasit do të nënshkruajnë me 29-vjeçarin në formë huazimi me opsion blerjeje. Opsioni i blerjes nuk është i detyrueshëm, por do të aktivizohet në kushte të caktuara.

Katalanasit do të duhet të paguajnë “mbi 30 milionë euro” që mbrojtësi i djathtë ta nënshkruajë një marrëveshje të përhershme nëse ai luan 70% ose më shumë ndeshje për Barçën ose nëse katalanasit arrijnë në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve.

Kushtet personale nuk pritet të jenë problem duke marrë parasysh dëshirën e Cancelo për t’iu bashkuar Barcelonës. Marrëveshja mes Barçës dhe City pritet të përfundojë në orët e ardhshme. /G.D abcnews.al/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Pochetino

Pochettino tregon se sa kohë i duhet Chelseat për t’u rikthyer në majat e futbollit botëror

XHAKA GRANIT

Xhaka: Erdha te Leverkusen për karrierën dhe jo për gruan siç shkruhet në media

vedat-muriqi

Vedat Muriqi shpjegon sekretin e sukseseit të tij , por edhe të Majorkës

RONALDO

VIDEO/ Ronaldo i pandalshëm dhe në Ligën e Kampionëve të Azisë

broja

Broja flet pas zëvendësimit: Isha thjeshtë i lodhur, nuk ka të bëj me lëndim

azem azemi karate

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

INFO

NA NDIQ