Barcelona do të ketë 40 milionë euro në dispozicion gjatë verës për të trajtuar problemin e dukshëm në skuadër

INA
INA

02/02/2024

Me Barcelonën që nuk bën fare biznes (përveç konfirmimit të ardhjes së Vitor Roque) gjatë afatit kalimtar të dimrit, fokusi i tyre në çështjet jashtë fushës tani do të kthehet në verë. Do të jetë një periudhë e madhe për klubin, pasi ata kërkojnë të përmirësojnë skuadrën përpara sezonit 2024/25, për të cilin do të kenë edhe një trajner të ri.

Kuptohet, prioriteti kryesor i Barcelonës për afatin kalimtar të verës është të nënshkruajë me një mesfushor të ri mbrojtës. Oriol Romeu ka pasur vështirësi që kur erdhi si zëvendësues i Sergio Busquets, gjë që do të thotë se ai mezi ka luajtur gjatë muajve të fundit.

Megjithatë, mungesa e një mesfushori natyror shihet si një çekuilibër i dukshëm në mesfushën e skuadrës katalunase dhe drejtuesit duan të përforcohen në atë pozitë.

Sipas gazetës Sport, pavarësisht vështirësive të tyre të dokumentuara mirë, Barcelona do të ketë një shumë të konsiderueshme parash për të shpenzuar në një ‘pivot’ në verë, që besohet të jetë në rajonin prej 35-40 milionë euro.

Presioni do të jetë mbi drejtorin sportiv Deco për të siguruar që ai të zgjedhë kandidatin e duhur me këto fonde.

Është absolutisht thelbësore që Barcelona ta ketë këtë të drejtë gjatë verës, përndryshe ata mund të jenë në një tjetër sezon beteje.

Martin Zubimendi, Mats Wieffer, Amadou Onana, Andre dhe Bruno Guimares janë disa nga emrat që pëlqehen, edhe pse duket e vështirë për Barçën që të mund të marrë shërbimet e tyre nëse nuk arrin të kalojë shifrën prej 50 milionë euro.

Të gjithë ata janë të listuar në treg dhe klubet e tyre përkatëse vështirë se do të pranojnë një dalje me kosto të ulët.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ