Barcelona e pëson humbjen e tretë në La Liga, mposhtet nga Rayo Vallecano

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/04/2023

Barcelona e ka pësuar humbjen e tretë në La Liga këtë edicion.

Katalonasit u mposhtën në udhëtim nga Rayo Vallecano me rezultat 2:1, në kuadër të javës së 31-të në elitën e futbollit spanjoll.

Alvaro Garcia realizoi në minutën e 19-të të ndeshjes, duke kaluar vendasit në epërsi.

Rezultati u dyfishua në minutën e 53-të kur shënoi Fran Garcia.
Krejt çfarë bëri Barcelona ishte goli i ngushtimit të epërsisë i shënuar nga Lewandowski në minutën e 83-të.

Përkundër humbjes, Barcelona prin bindshëm në La Liga me 76 pikë, 11 më shumë se Real Madridi.

Kurse, Rayo Vallecano shënoi fitore të madhe, duke shkuar në kuotën e 43 pikëve në pozitën e nëntë dhe tani është vetëm tri pikë larg pozitës së gjashtë që dërgon në Ligën e Konferencës sezonin tjetër.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

milan

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Jasir Asani

VIDEO / Jasir Asani fantastik, goditjet e tij nuk ndalen as në stërvitje

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

mbape real

Mesazhi i Macronit për Mbappen që po bën xhiron e botës: Do na futësh në telashe!

kloop

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

belingam real madrid

Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

haland

Erling Haland shënon 5 gola, Man. Siti shpartallon Lutonin

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

INFO

NA NDIQ