Barcelona e zyrtarizon super-talentin Vitor Roque

ina-online
ina-online

12 Korrik, 2023

Barcelona ka njoftuar për angazhimin e Vitor Hugo Roque Ferreiras, më mirë i njohur si Victor Roqye nga Athletico Paranaense.

Futbollisti i talentuar pritet t’i bashkohet klubit katalunas në sezonin 2024.25, ndërsa do të nënshkruajë kontratë deri më 30 qershor të vitit 2031, me një klauzolë të shkëputjes së kontratës prej 500 milionë eurosh.

Me vetëm 18 vjet, Vitor Roque i ka bërë më shumë se 50 paraqitje në ligë.

Braziliani e ka bërë debutimin me Cruzeiron në moshën 16 vjeçare dhe pas gjashtë paraqitjesh u paraqit në Serie A me Athletico Paranaensen, i cili po ashtu garoi në Copa Libertadores.

Edhe pse shumë i ri, ai ka bërë përvojë kombëtare dhe ndërkombëtare.

Në fillim të këtij viti, Vitor Roque e udhëhoqi sulmin e Brazilit në Kupën Jug-Amerikane U-20.

Sulmuesi e mbylli turneun si golashënuesi më i mirë me gjashtë gola.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pasaporta-e-kosoves-800x460-1

Ambasada Gjermane: Kush ka pasaportë të Kosovës, nga 1 janari lëvizë pa viza në zonën Shengen

Petar-Boskovic

Ish-kreu i ministrisë serbe të mbrojtjes: Policia e Kosovës ka treguar se nuk janë mizorë

Ganimete Musliu-600x3601696240829

Musliu: Serbia po ndërton bazë ushtarake afër kufirit me Kosovën

Radojcic vilat pasuria

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

policia-714x420

MPB: Është arrestuar 23-vjeçari, u kap me 320 litra alkool të padeklaruar

evn-fatura

Është rritur çmimi i energjisë elektrike në RMV, ESHS: Çmimi mesatar është 6.737 denarë për një kilovat orë

qeveria kovacevski4

A ka krizë në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut?!

supermarketet-800x445

Rënie në tregtinë me pakicë me ushqim, pije dhe derivate

0FBDA6C6-3F07-4CF0-9CA6-52FF333FC0D4

Aksident tragjik – humb jetën 18 vjeçari nga Çegrani i Gostivarit

INFO

NA NDIQ