Barcelona fiton minimalisht ndaj Bilbaos, + 9 para Real Madridit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/03/2023

Barcelona ka regjistruar fitoren e radhës në La Liga për të mbajtur në nëntë diferencën e pikëve me Real Madridin.

Skuadra e drejtuar nga Xavi fitoi me mjaft vështirësi sonte në udhëtim kundër Athletic Bilbaos, në kuadër të javës së 25-të, shkruan Gazeta Express.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “San Mames” përfundoi me rezulatin 0:1.

Golin e vetëm dhe të tre pikëve për katalunasit e shënoi Raphinha, në fundin e pjesës së parë.

Baskët regjistruan raste të shumta në pjesën e dytë, por Marc-Andre Ter Stegen ia mohoi golin e tyre në shumicën e rasteve.

Vendasit ia dolën të shënonin në minutën e 87-të përmes Inaki Williams, por goli i tij u anulua pas rishikim me VAR për shkak se në këtë aksion Iker Muniain luajti me dorë.

Barcelona pas kësaj fitore ka 65 pikë në krye të tabelës, nëntë më shumë se Real Madridi. Kujtojmë se “El Clasico” do të zhvillohet javën e ardhshme, në “Camp Nou”.

Bilbao ndodhet në pozitën e nëntë me 33 pikë.

TË FUNDIT
7 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
7 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
7 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
1 ditë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
1 ditë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

ME TE LEXUARA

1 ditë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
7 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
7 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
7 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
1 ditë
klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

Netherlands' coach Ronald Koeman looks on during a press conference in Zeist on October 7, 2019, ahead of the Euro 2020 qualifying football match between Netherland and Northern Ireland on October 10. (Photo by Jerry Lampen / ANP / AFP) / Netherlands OUT

“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

Kimmich Kimich

A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

belingam anglia

Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

jasir asani

klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

INFO

NA NDIQ