Barcelona fiton ndaj Milanit një ndeshje spektakolare, vendos goli i Ansu Fatit

INA
INA

02/08/2023

Barcelona dhe Milan kanë zhvilluar një miqësore luksi në Allegiant Stadium në Paradise të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ka qenë një ndeshje spektakolare nga dy skuadrat me raste të shumta shënimi dhe spektakël në fushë dhe tribuna.

Megjithatë në fund ishte gjiganti spanjoll Barcelona që mposhti atë italian AC Milan me rezultat minimal 1-0.

Inkuadrimi në pjesën e dytë i disa nga futbollistëve kryesorë rezultoi pozitiv për trajnerin Xavi Hernandez, pasi goli i fitores erdhi në minutën e 55-të.

Pasi pranoi një top të mirë nga Balde, Ansu Fati goditi fuqishëm nga e majta duke realizuar një gol spektakolar për 1-0.

Deri në fund të ndeshjes kishte edhe raste të tjera shënimi, por që gola të tjerë më nuk u panë.

Te Rossonerët u aktivizuan 18 futbollistë nga trajneri Stefano Pioli në këtë sfidë, derisa për Barcelonën luajtën 22 futbollistë gjatë 90 minutave.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Armando Brojës i kërkohet ta përshkruaj Ronaldon me tri fjalë, shqiptari befason me përgjigjen

Mbappe

Real Madridi me ultimatum për Mbappen

mario balotelli

Balotelli parashikon Grupin B, aty ku është Shqipëria

rocco Vata

I përfundon kontrata në mars, tre klube italiane pas lojtarit shqiptar

Pep Guardiola

Guardiola optimist se Manchester City do ta fitoj sërish Premierligën

messi

Lionel Messi zgjidhet atleti i vitit 2023

arsenal

Arsenali me fitore dramatike

Sylvinjo silvinjo

Alarmon Shakohoxha: Shqipëria ende s’e ka vazhduar kontratën me Sylvinhon, ai është i tundur nga ofertat tjera

Screenshot_2023-12-05-18-54-11-222_com.facebook.katana-edit

Klubi i karatesë “Bashkimi” nga Kumanova kërkon mbështetje për kampionatin evropian

INFO

NA NDIQ