Barcelona fiton ndaj Osasunas

Iliria News Agency
Iliria News Agency

2 Maj, 2023

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Osasunas në ndeshjen e xhiros së 33-të në La Liga.

Ndeshja e zhvilluar në stadiukin “Camp Nou”, përfundoi me rezultat 1-0.

Golin e fitore e shënoi i inkuadruari Jordi Alba me asistim të De Jongut, në minutën e 85-të.

Pas kësaj fitore, Barça grumbullon 82 pikë dhe me një humbje eventuale të Realit sonte e dërgon kuotën +14 pikë epërsi.

Në anën tjetër, Osasuna mbetet në vendin e nëntë me 44 sosh.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_2042

Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare

mesi-argentina

Gazetari argjentinas zbulon të ardhmen e Messit

futboll

Këto janë ekipet që shkojnë në garat evropiane dhe ato që bien nga Ligue 1

samir

Krutaj: Kam një endërr dhe një shpresë për klubin e zemrës “KF Bashkimi”

FB_IMG_1685817175685

Shkëndija e Haraçinës përmes penalltive plasohet në Ligën e Tretë-Veri

galtier-psg

PSG merr vendimin për të ardhmen e trajnerit, Murinjo drejt Francës

shkendija2

Shkëndija përforcon sulmin me një holandez

akil

Akil Gjakova i shtati në Grand Prix Taxhikistan

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

INFO

NA NDIQ