Barcelona fiton ndaj Sevillas dhe shkon +8 nga Real Madridi

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/02/2023

Barcelona po vazhdon me formën e lartë në La Liga, teksa sonte regjistroi edhe fitoren e pestë radhazi.

Në kuadër të javës së 20-të, skuadra e drejtuar nga Xavi fitoi pastër ndaj Sevillas për të rritur edhe më shumë diferencën e pikëve me Real Madridin.

Ndeshja e zhvilluar në “Camp Nou” përfundoi me rezultatin 3:0, me të tre golat që u shënuan në pjesën e dytë.

Jordi Alba (58’), Gavi (71’) dhe Raphinha (79’) shënuan golat e fitores për katalunasit.Barcelona pas kësaj fitore ka 53 pikë dhe vazhdon kryesimin në tabelë, tani me tetë pikë më shumë se Real Madridi.

Sevilla ndodhet në pozitën e 16-të me 21 pikë të grumbulluara.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ