Barcelona humb “El Classicon” për talentin turk, Arda Güler zgjedh Real Madridin…

Picture of INA
INA

05/07/2023

Sipas spanjoles ‘AS’, talenti turk synon të vazhdojë karrierën te Real Madrid dhe këtë ia ka vënë në dukje tashmë Fenerbahçes, klubit që ka pronësinë e tij.

Gjysma e Evropës e donte, por ideja e Arda Gyler tashmë është përcaktuar. Sipas spanjoles ‘AS’, talenti turk synon të vazhdojë karrierën te Real Madrid dhe këtë ia ka vënë në dukje tashmë Fenerbahçes, klubit që ka pronësinë e tij.

Hapi tjetër do të jetë zyrtarizimi i një propozimi nga ‘los blancos’, diçka që nuk duhet të jetë problem, pasi 18-vjeçari ka një klauzolë shumë të përballueshme në kontratën e tij: vetëm 17.5 milionë euro.

Sipas ‘AS’, pavarësisht se e ndoqi nga afër lojtarin, Real Madridi nuk e kishte në planet e tij të menjëhershme për të kërkuar nënshkrimin, por valën e palëve të interesuara, kjo përtej investimit konkret të Barcelonës, me udhëtimin e Decos në Stamboll, bëri që klubi madrilen të ecë përpara me vendosmëri për nënshkrimin.

TË FUNDIT
7 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
7 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
7 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
1 ditë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
1 ditë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

ME TE LEXUARA

1 ditë
klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025
1 ditë
Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët
1 ditë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”
1 ditë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
7 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

Netherlands' coach Ronald Koeman looks on during a press conference in Zeist on October 7, 2019, ahead of the Euro 2020 qualifying football match between Netherland and Northern Ireland on October 10. (Photo by Jerry Lampen / ANP / AFP) / Netherlands OUT

“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

Kimmich Kimich

A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

belingam anglia

Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

jasir asani

klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

INFO

NA NDIQ