Barcelona humbi tri nënshkrime të mëdha brenda një muaji

Picture of INA
INA

07/07/2023

Mëngjesin e të enjtes, Xavi Hernandez kërkoi më shumë përforcime për sezonin 2023/24, por ai pranoi hapur kufizimet ekonomike. Dhe, pikërisht, ky variabël ka rënduar Barcelonën për një kohë të gjatë. Këtë verë, në vetëm një muaj, katalunasit kanë parë se si tre nga objektivat e tyre zgjodhën një tjetër opsion për të ardhmen. Klubi luftoi për Leo Messin, Marcelo Brozovicin dhe Arda Guler, por nuk mundi të nënshkruante asnjërin prej tyre.

Emri i parë i madh në kodin e tregut ishte ai i Leo Messit. Barcelona nuk e fshehu asnjëherë dëshirën e madhe për ta rikthyer argjentinasin dhe Xavi madje ia hapi derën edhe në disa intervista analizoi se si do të përshtatej në skuadër. Por më 7 qershor, kampioni në fuqi i botës i dha fund telenovelës.“Unë nuk do të kthehem në Barça, do të shkoj në Inter Miami”, tha argjentinasi për të njoftuar kalimin e tij në MLS. Në këtë mënyrë ra edhe objektivi i parë i madh i Barcelonës këtë verë.I dyti u nis për në Arabi Saudite. Brozovic, pas disa ditësh luhatje, zgjodhi Al-Nassr. Kroati ishte një nga objektivat e mëdhenj për të zëvendësuar të larguarin Sergio Busquets. Pikërisht, interesimi i Barcelonës ka nisur në merkaton e dimrit dhe më pas të dyja palët mbajtën kontakte, por më në fund mesfushori zgjodhi propozimin e skuadrës së Cristiano Ronaldos.

Tani katalanasit po kërkojnë opsione të tjera në treg për të mbuluar pozitën e mesfushorit mbrojtës apo balancues, një pozicion, sipas trajnerit, kyç pas largimit të Busquets.Dhe i treti ka qenë Arda Guler. Real Madridi ka njoftuar transferimin e talentit të madh turk, i cili kërkohej nga shumë skuadra, përfshirë Los Blancos dhe Barçën.

Edhe javën e kaluar, Deco ishte në Turqi për të tentuar të mbyllte marrëveshjen dhe kështu të kalonte përpara klubeve të tjera. Por, më në fund, futbollisti ka zgjedhur propozimin e Real Madridit.

TË FUNDIT
2 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
2 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
2 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
3 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
1 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
1 ditë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
1 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
3 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
2 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
2 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
2 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro

LEXO MË SHUMË

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

INFO

NA NDIQ