Barcelona i dërgon një ofertë zyrtare Man Cityt përpara nënshkrimit të Cancelos

Picture of INA
INA

01/09/2023

Barcelona ende nuk ka bërë një përforcim në skuadrën e saj që nga ardhja e Oriol Romeu në fillim të korrikut, por me afatin e transferimeve më pak se 24 orë larg nga mbyllja, tani ose kurrë duhet të ndodh transferimi te Blaugranët.

Lajmet e fundit nga Katalunia thonë se Barcelona më në fund ka bërë një ofertë zyrtare për mbrojtësin e Manchester Cityt, Joao Cancelo, me të cilin ata kanë qenë prej kohësh të lidhur.

Sipas gazetës katalunase Sport, oferta është një huazim i thjeshtë, ku Barcelona do të paguajë të gjitha pagat e tij.

Fillimisht mendohej se Barcelona përfshinte një opsion blerjeje prej 30 milionë euro si pjesë e marrëveshjes, por me ekipin katalan që po përpiqet të përshtatet në kufirin e pagave të tyre, heqja e opsionit të blerjes do të ndihmojë në shmangien e problemeve në këtë drejtim.

Ndërsa City dëshiron të shohë largimin e Cancelos, mendohej se ata po shtynin për një zgjidhje të përhershme dhe donin të paktën një opsion blerjeje, nëse jo një klauzolë të detyrueshme blerjeje.

Meqenëse tregu është kaq afër mbylljes, duket se nuk ka gjasa që ata të vendosin shumë pengesa në rrugë.

Nëse Cancelo arrin në Camp Nou, do të shohë që Xavi Hernandez më në fund të marrë opsionin me përvojë në krahun e djathtë të mbrojtjes që ai ka kërkuar të nënshkruajë për disa kohë. As Hector Bellerin dhe as Sergino Dest nuk bënë përshtypje për të, dhe kjo është bërë një problem i madh për BLaugranët.

TË FUNDIT
12 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
12 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
12 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
12 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
13 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

12 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
2 ditë
Endrit Krasniqi - në formacionin më të mirë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut
12 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
1 ditë
Manchester Utd fiton Kupën e Anglisë
1 ditë
“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ