Barcelona ka filluar të dyshojë në Lewandowskin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

7 Prill, 2023

Pavarësisht 27 golave ​​të shënuar që nga fillimi i sezonit, Robert Lewandowski ende nuk ka arritur të bindë plotësisht Barcelonën.

Poshtërimi i marrë ndaj Real Madridit nuk i përmirësoi gjërat, përkundrazi.

Poshtërimi i pësuar në Camp Nou në rikthimin gjysmëfinal të Copa del Rey mund të lërë gjurmë, shkruan Gazeta Express.

E goditur nga Real Madridi 4-0, duke përfshirë një hat-trick për Karim Benzema, FC Barcelona do ta mbyllë sezonin me një titull, La Liga.

Kjo fitore është e rëndësishme, por pothuajse të lë një shije të pambaruar pas investimeve të mëdha të bëra këtë verë.

I transferuarpër 45 milionë euro nga Bayern Munich në moshën 33 vjeçare, polaku i ka renditur golat.

Ai madje ka 27 në 35 ndeshje në të gjitha garat që nga fillimi i sezonit, megjithatë ai është zhdukur shpesh në ndeshjet e mëdha.

Pavarësisht golave, AS ka bërë numërimin dhe për momentin është mjaft zhgënjyes.

Vetëm tre nga 17 golat e tij në La Liga (Mallorca, Valencia dhe Betis) i kanë dhënë pikë ekipit të tij.

Për pjesën tjetër, ish-lojtari i Mynihut konfirmoi vetëm fitoren dhe shpesh golat ishin kundër skuadrave më të vogla.

Ai as në Champions League nuk dha kënaqësi të plotë, duke heshtur dy herë ndaj Bayernit. /Gazeta Express

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Inzaghi-14-gen

Inzaghi: Ata janë më të fortët në botë, por ne do të japim jetën…

nasser-al-khelaifi-psg

Presidenti i PSG-së po e ndihmon Sheikun Jassim për ta blerë Unitedin

morata

Morata i thotë “Po” Atleticos, gati rinovimi deri në 2026-ën

Champions-League-draw-latest-odds-1010038

Sot, finalja e madhe e Ligës së Kampionëve, Man City – Inter

mesi-argentina

Zbulohet data kur Messi debuton me Inter Miamin

real-madrid

Një kumanovar, portier i ri i Real Madridit?

inter

Finalja e Champions League, Inter zbret në fushë në stadiumin “Ataturk”

Hakan calhanoglu

Calhanoglu “selam” Interit para finales së Ligës së Kampionëve

struga trim lum

Edis Maliqi largohet nga Struga Trim Lum

INFO

NA NDIQ