Barcelona konfirmon lamtumirën e Dembélé: “Ai tashmë është në Paris”…

INA
INA

9 Gusht, 2023

Mateu Alemany, drejtori i klubit të Barçës, konfirmon se anësori francez tashmë ndodhet në Paris dhe se brenda pak orësh do të shpallet si lojtar i PSG-së.

Mateu Alemany, drejtori i futbollit te Barcelona, konfirmoi të martën fundin e çështjes Ousmane Dembélé. “Ai është tashmë në Paris”,- tha ai.

Barça shpreson të shpallë transferimin e anësorit te PSG në orët e ardhshme, megjithëse ajo që mbetet për t’u parë është se sa përqind e 50 milionëve përfundon klubi katalanas. Në parim, 25 milionë i takojnë lojtarit dhe përfaqësuesit të tij , Moussa Sissoko.

Megjithatë, Barça siguroi gjatë turneut në Shtetet e Bashkuara se çështja Dembélé mund të përfundonte në një “diskutim ligjor”, sepse kuptoi që Dembélé nuk kishte respektuar një pjesë të klauzolave ​​të kontratës me të cilat ai mund të shkaktonte largimin e tij nga Barça para 1 gushtit. Me ekstremin tashmë në Paris, është e vetmja çështje që mbetet për t’u zgjidhur.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vedat-muriqi

Muriqi në mesin e më të mëdhenjve të Mallorcas, po synon t’i kalojë legjendat e klubit

chelsea

“Sherr” në tunel me gjyqtarët, FA ka nisur një hetim për kapitenin e Chelseat…

novak-gjokovic

Djokoviç bën homazhe për terroristët serbë të vrarë në Kosovë! Mediat kroate kritikojnë qëndrimin e tenistit serb…

Pep Guardiola

Guardiola indiferent, nuk e bën dramë eliminimin nga Kupa e Ligës…

futboll

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

mourinho

Roma “shpartallohet” në Genova, trajneri Mourinho: “Nuk kam shumë për të thënë pas një ndeshjeje si kjo!” Nisin kritikat…

xherdan shaqiri

Messi, Busquets, Shaqiri, njihuni me lojtarët më të paguar në ligën MLS

ffk

Reagim i FFK-së në lidhje me pankartat shoviniste në ndeshjen Olympiakos – Aris

xavi cavi

Xavi: Jemi përmirësuar në sulm, gabojmë në mbrojtje

INFO

NA NDIQ