Barcelona kthehet te fitorja në La Liga

INA
INA

01/02/2024

Barcelona fitoi minimalisht kundër Osasunës në shtëpi në takimin e javës së 22 të La Liga-s, duke u rikthyer te fitorja. Sfida nuk nisi mirë për blaugranat. Ferran Torres doli i dëmtuar pas 5 minutash, duke shtuar dhimbjen e kokës për trajnerin Çavi.

Lotët e sulmuesit shqetësuan stafin teknik dhe teknikun. Në vazhdim sfida u bë e luftuar. Goli i vetëm i sfidës u shënua në minutën e 63 të lojës. Talenti brazilian realizoi pas vetëm 68 sekondash në fushë, duke u bërë zëvendësuesi i dytë më i shpejtë që shënon për klubin në La Liga këtë sezon, pas Guiu.

18-vjeçari u transferua në janar te blaugranat për shumën e 40 mln eurove, nga Atletiko Parana-ense. Vitor Roke shkaktoi pesë minuta më pas pezullimin nga loja të Unai Garcia. Me këtë triumf, blaugranat shkojnë në kuotën e 47 pikëve në klasifikim, ndërsa Osasuna ka 26 pikë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ