Barcelona me pesë mungesa të mëdha ndaj Bilbaos

ina-online
ina-online

22/10/2023

Barcelona pret Athletic Bilbaon (21:00) në “Estadi Olímpic Lluís Companys”, në një ndeshje që korrespondon me javën e 10-të të “LaLigas”.

Trajneri Xavi Hernández zbuloi listën e të grumbulluarve për t’u përballur me ekipin bask, ku dallohet disa risi.

Duke pasur parasysh mungesën e të lënduarve Lewandowski, De Jong, Pedri, Koundé, Raphinha dhe Sergi Roberto, trajneri Xavi Hernández kërkoi praninë e të rinjve nga ekipi i dytë.

Tre të rinjtë mund të kenë mundësinë të debutojmë zyrtarisht me ekipin e parë, pasi vlen të kujtohet se Unai Hernández, Marc Guiu dhe Héctor Fort kishin tashmë minuta në miqësoren kundër Vissel Kobe të Andrés Iniesta-s.

Gjithashtu është grumbulluar edhe portieri Ander Astralaga.

Alejandro Balde dhe Lamine Yamal morën miratimin nga stafi mjekësor dhe u futën në listën e skuadrës pasi lanë pas lëndimet fizike që i pësuan me kombëtaret përkatëse.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fifa

Presidenti i FIFA-s: Messi shpresoj të luajë në Boterorin e ardhshëm

Messi Mesi Inter Miami

Presidenti i FIFA-s: Messi shpresoj të luajë në Boterorin e ardhshëm

Rennae Stubbs

Kjo grua ia përplas fytyrës, serbët të nervozuar

Armando Broja

Armando Brojës i kërkohet ta përshkruaj Ronaldon me tri fjalë, shqiptari befason me përgjigjen

Mbappe

Real Madridi me ultimatum për Mbappen

mario balotelli

Balotelli parashikon Grupin B, aty ku është Shqipëria

rocco Vata

I përfundon kontrata në mars, tre klube italiane pas lojtarit shqiptar

Pep Guardiola

Guardiola optimist se Manchester City do ta fitoj sërish Premierligën

messi

Lionel Messi zgjidhet atleti i vitit 2023

INFO

NA NDIQ