Barcelona mund t’i regjistrojë lojtarët, merr 120 milionë euro nga leva ekonomike

Picture of ina-online
ina-online

11/08/2023

Barcelona merr 120 milionë euro nga leva ekonomike, mund t’i regjistrojë lojtarët.

Është zyrtare. FC Barcelona ka mbyllur tashmë marrëveshjen me Libero Football Finance AG dhe këshilltarët e investimeve private NIPA Capital BV janë bërë partnerë të rinj të Bridgeburg Invest, një markë tregtare e Barça Vision.

Këto të ardhura prej 120 milionë eurosh do të lejojnë regjistrimin e lojtarëve që kanë rinovuar kontratat dhe nënshkrimet e reja.

Klubi prej ditësh po punon për operacionin dhe kishte kohë deri në fillimin e sezonit në La Liga.

Këto mjete do të përdoren për regjistrimin e lojtarëve të rinovuar dhe shtesat e reja, pasi deri më tani klubi kishte mundur të regjistrojë vetëm 13 lojtarë nga e gjithë skuadra.

TË FUNDIT
23 minuta
Francë-Holandë, mbyllet me barazim
3 orë
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…
5 orë
Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024
5 orë
E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin
7 orë
Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

ME TE LEXUARA

15 orë
Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë
5 orë
E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin
1 ditë
“Hysaj dështon sërish, masakrohet në rrjet”, ish-futbollisti Sokol Kushta: Këto janë gabimet e radhës
15 orë
Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024
5 orë
Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024
1 ditë
Renditja e FIFA-s: Rënie për Maqedoninë e Kosovën, Shqipëria nuk lëviz
14 orë
Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe
2 ditë
Xherdan Shaqiri futet në histori dhe bëhet futbollisti i vetëm Europian
3 orë
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…

LEXO MË SHUMË

fbl-euro-2024-match20-ned-fra-600x360

Francë-Holandë, mbyllet me barazim

IMG_3458

Austria merr 3 pikë e para në “Euro 2024”, Polonia e vogël pa Lewandowskin…

IMG_3457

Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024

kombetarja

E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin

Jasir Asani

Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

xhaka zvicer

Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

uk lushi

Lushi: Mirlind Daku duhet të pezullohet, nëse vërtetohet se ka fyer serbët e maqedonët

arber hoxha

Mori duartrokitjet e të gjithëve, Arbër Hoxha: Besojmë te fitorja ndaj Spanjës

Spanja Luis De La Fuente

E konfirmon trajneri i Spanjës: Ndaj Shqipërisë luajmë me rezerva

INFO

NA NDIQ