Barcelona njofton për operimin e Gavit pas lëndimit të rëndë

Picture of ina-online
ina-online

28/11/2023

Mesfushori i Barcelonës, Gavi është operuar gjatë mëngjesit të sotëm (e martë) dhe Barcelona ka njoftuar se gjithçka ka kaluar me sukses.

19-vjeçari spanjoll ka pësuar lëndim në xhiron e fundit të kualifikimeve për Kampionatin Evropian ‘Gjermani 2024’ ku Spanja fitoi 3-1 ndaj Gjeorgjisë.

Lëndimi i Gavit u duk i rëndë në pamje të parë dhe ashtu doli edhe pas analizave, pasi u kuptua se ka lënduar ligamentin ACL dhe mënikun.

Megjithatë, sot (e martë) gjatë ditës, Barcelona ka njoftuar se operacioni i lojtarit ka kaluar me sukses.

“Lojtari i ekipit të parë Gavi pati një operacion të suksesshëm në ligamentin e përparmë të kryqëzuar të gjurit të djathtë dhe një qepje të meniskut sot”.

“I mbikëqyrur nga Shërbimet Mjekësore të Klubit, mjeku Joan Carles Monllau kreu ndërhyrjen në Hospital de Barcelona”, thuhet në njoftimin e klubit katalunas.

Barça shpreson që Gavi të jetë i disponueshëm në fillim të sezonit të ardhshëm pasi ai do të humbasë këtë sezon dhe gjithashtu Euro 2024.

TË FUNDIT
9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
10 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
11 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

15 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
14 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
11 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
24 orë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ