Barcelona përballet me akuza të rënda

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/03/2023

Klubi i Barcelonës është në telashe të mëdha sa i përket çështjes Negreira. “Fiscalia”, autoriteti i kontrollit financiar në Spanjë, ka denoncuar në autoritetet juridike katalanasit, duke publikuar edhe dokumentet të cilat konfirmojnë pagesat e njëpasnjëshme që i ishin bërë Enrikuez Negreira, ish-zëvendës presidentit të Komitetit të Gjyqtarëve në Spanjë.

Sipas këtyre dokumenteve, vërtetohet pagesa e një shume prej 7,3 milionë eurosh nga viti 2001, deri në vitin 2018 për të. Autoriteti financiar, sipas asaj që raportojnë mediat spanjolle, është i bindur bëhet fjalë për një tentativë korrupsioni me qëllimin e marrjes në këmbim të favoreve nga gjyqtarët.

Ky është në lajm “bombë” për katalanasit, të cilët mund ta pësojnë kështu shumë rëndë në një periudhë kur po vuajnë edhe probleme të mëdha ekonomike. Ndërkohë Real Madridi ka njoftuar se do të mbajë mbledhje urgjente të bordit, pasi planifikon të ndërmarrë hapat e radhës për akuzat për korrupsion që kishin të bëjnë me Barcelonën. Në rast se Barcelona shpallet fajtore, mund të përballet me sanksione të rënda sportive./Alsat.mk

TË FUNDIT
3 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
6 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

ME TE LEXUARA

6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
1 ditë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
1 ditë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
3 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

struga trim lum

Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League

mirlind daku

Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi

armando sadiku

Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

Mustafa Abdullahu

250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

broja sylvinjo silvinjo

Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho

kombetarja tifozet kuq e zi

UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit

decic

Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë

ansu fati

​Lëndohet ylli i Barcelonës

INFO

NA NDIQ