Barcelona po përgatit transferim “bombë” për afatin kalimtar veror

Picture of ina-online
ina-online

08/04/2024

Talenti i padiskutueshëm i Khvicha Kvaratskhelia te Napoli ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve evropianë dhe Barcelona nuk bën përjashtim.

Mes një sezoni të trazuar për kampionin në fuqi, gjeorgjian ka qenë një fener shkëlqimi në errësirë, duke u dalluar me aftësinë e tij mbresëlënëse për të shënuar gola dhe aftësinë për të krijuar raste, pavarësisht sfidave me të cilat përballet skuadra e tij.

Barcelona po përgatit transferim “bombë” për afatin kalimtar verorHistoria e Lisës, 9-vjeçarja me nënë biologjike shqiptare detyrohet të deportohet nga f…Ëndrra e bërë realitet e dy fëmijëve që ishin miq– nga futbollistë të dalluar në trajne…Georgina Rodriguez shfaq figurën e mahnitshme nga palestraUkrainasit publikojnë pamjet, thonë se tregojnë kolonën ruse të tankeve “të shtyp…
Me 10 gola dhe gjashtë asistime në Serie A, ai ka dëshmuar të jetë një lojtar vendimtar në sulmin e Napolit, edhe në mes të krizës që ka çuar në tri ndryshime në trajner. Statistikat e tij flasin vetë, kryeson në gjuajtje në portë, pasime progresive dhe aktivitet në zonën rivale. Kjo paraqitje e jashtëzakonshme nuk ka kaluar pa u vënë re nga Barcelona, ​​e cila ka shfaqur interesim publik për lojtarin javët e fundit.

Sipas gazetës AS, ka pasur kontakte mes drejtuesve të të dy klubeve për të diskutuar mundësinë e një transferimi. Edhe pse Napoli duket se heziton të lërë yllin e tyre të largohet, oferta joshëse mund të ndryshojë situatën. Megjithatë, presidenti De Laurentiis duket i vendosur të mbajë Kvaratskhelian si një gur themeli të projektit të tij të ardhshëm, siç dëshmohet nga takimi i tij i ardhshëm me agjentin e lojtarit për të diskutuar një rinovim të kontratës.

Pavarësisht deklaratave të agjentit të tij për interesin personal të lojtarit në Real Madrid, mundësia e një lëvizjeje te Barcelona është një perspektivë emocionuese për tifozët dhe vëzhguesit neutralë të futbollit. Në vetëm 23 vjeç, Kvaratskhelia ka një të ardhme premtuese përpara tij dhe kalimi i tij i mundshëm në Barcelonë mund të jetë një shtesë emocionuese për ekipin katalanas.

Ndërkohë, Napoli po përgatitet të negociojë me vendosmëri, të vetëdijshëm për vlerën që përfaqëson Kvaratskhelia si në fushë ashtu edhe në aspektin financiar. Aftësia e tyre për të mbajtur lojtarin do të varet kryesisht nga aftësia e tyre për të arritur një marrëveshje të kënaqshme për kontratën e tij në maj.

TË FUNDIT
2 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
11 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
12 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
12 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
13 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

ME TE LEXUARA

13 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur
12 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
2 ditë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...
12 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
2 ditë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
11 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
2 ditë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
2 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
2 ditë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

INFO

NA NDIQ