Barcelona pritet të jetë pa dy yje përballë Real Madridit

Picture of INA
INA

06/10/2023

Robert Lewandowski mund të humbasë El Clasicon, sipas Toni Juanmarti të Diario Sport.

Polaku ka pësuar një lëndim ndaj Portos në Ligën e Kampionëve, derisa u pa duke çaluar.

Frenkie de Jong pritet të mungojë edhe ndaj Real Madridit. Pedri dhe Raphinha janë dyshime.

Fatkeqësisht, të dyja palët vuajnë nga një krizë lëndimesh. Bardhezinjtë do të jenë pa Thibaut Courtois dhe Eder Militao ndërsa Nacho është i pezulluar.

El Clasico do të zhvillohet më 28 tetor, derisa Real Madrid aktualisht është një pikë përpara Barcelonës në tabelën e La Ligas.

Dy skuadrat do të shpresojnë të jenë në formë të mirë për këtë përballje derbi edhe të arkëtojnë pikët e plota.

TË FUNDIT
3 orë
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
4 orë
Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme
4 orë
Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin
4 orë
Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi
4 orë
Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

ME TE LEXUARA

20 orë
Sylvinho para sfidës me Kroacinë: Do të jetë vendimtarja!
4 orë
Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi
19 orë
Përplasje e madhe mes tifozëve të Turqisë dhe atyre të Gjeorgjisë
4 orë
Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin
19 orë
Tre ndryshime në formacionin e Shqipërisë, ja çfarë parashikon faqja zyrtare e UEFA-s, për sfidën ndaj kroatëve
4 orë
Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme
1 ditë
Euro 2024 vjen sot me dy ndeshje
18 orë
Gjimshiti në prag të Kroacisë: “Në futboll duhet të jesh ndonjëherë i pisët… dhe të marrësh çfarë të duhet!”
3 orë
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

IMG_3319

Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme

Gjermania

Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi

shqiperia euro 2024

Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

nedim bajrami

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit

Lorik Cana

Cana ja çfarë thotë para përballjes së Kombëtares me Kroacinë (VIDEO)

kombetarja fitore shqiperi

Sot Shqipëri-Kroaci/ Luhet për ”jetë a vdekje”, priten tre ndryshime në formacionin e kuqezinjëve

portugalia

Triumf me përmbysje, Portugalia mposht Çekinë me rezultat 2-1

INFO

NA NDIQ