Barcelona reagon pasi Messi zgjodhi ti bashkohet Inter Miamit

Picture of INA
INA

08/06/2023

Barcelona ka reaguar pasi Lionel Messi zgjodhi ta vazhdonte karrierën te Inter Miami.

Klubi katalanas përmes një postimi në faqen zyrtare në Instagram, ka thënë se vendimin e Messit e kanë marrë dy ditë më herët nga babai i tij, Jorge Messi, shkruan IndeksOnline.

“Të hënën, më 5 qershor, Jorge Messi, babai dhe përfaqësuesi i lojtarit, informoi presidentin e klubit Joan Laporta për vendimin e lojtarit për t’u bashkuar me Inter Miami, pavarësisht se i ishte paraqitur një propozim nga Barça, duke marrë parasysh dëshirën e FC Barcelona dhe Lionel. Messi që ai të veshë edhe një herë blaugrana.’’, thuhet në njoftim.

Klub ii Barcelonës dhe Presidenti Laporta e kanë kuptuar vendimin e tij dhe i kanë uruar sukses te skuadra amerikane.

“Presidenti Laporta e kuptoi dhe e respektoi vendimin e Messit. FC Barcelona i uron Lionel Messit suksese në fazën e tij të re profesionale.”, përfundon njoftimi i Barcelonës./IndeksOnline/

TË FUNDIT
5 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
8 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
8 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
8 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
8 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

8 orë
Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë
8 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus
8 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
8 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
8 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
1 ditë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime
5 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
1 ditë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
1 ditë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ