Barcelona shpartallon Betisin, Cancelo e Felix debutojnë me gola

Picture of INA
INA

17/09/2023

Barcelona e ka mundur me rezultat 5-0 Real Betisin për të shfaqur kështu një formë të lartë pas ndeshjeve të Kombëtareve. Joao Felix (25’), Lewandowski (32’), Torres (62’), Raphinha (66’) dhe Joao Cancelo (81’) ishin golat që u shënuan në këtë ndeshje nga Barcelona që e ngritin atë në vendin e parë në La Liga, së paku deri në ditën e nesërme

Barcelona ka treguar formë të lartë para ndeshjes kundër Royal Antwerp në Ligën e Kampionëve duke e mposhtur me rezultat 5-0 skuadrën e Real Betis.Blaugrana hyri në këtë ndeshje më solide dhe kërkuan fitoren që në fillim të saj.

Megjithatë goli erdhi në minutën e 25-të. Oriol Romeo pasoi të Joao Felix. Portugezi arriti që të kalojë në kënd të vdekur dhe nga aty të shënojë një gol spektakular për rezultat 1-0. Ishte një gol që rrallë shihet në futboll, njëkohësisht ky ishte goli i parë i Felix që ai e shënon në debutim si titullar.Goli i dytë do të vinte shtatë minuta më vonë.

Mbrojtësi danez, Andreas Christensen bëri një pasim të mirë për Lewandowskin i cili shënoi për rezultat 2-0.

TË FUNDIT
20 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
20 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
20 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
20 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
21 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

ME TE LEXUARA

22 orë
Shkëndija eliminohet nga Conference League!
21 orë
Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai
21 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së
20 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
20 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

LEXO MË SHUMË

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

morata

Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai

shkendija tetoves

Shkëndija eliminohet nga Conference League!

Anglia

Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

INFO

NA NDIQ