Barcelona shpreson t’i regjistrojë dhjetë lojtarë para ndeshjes me Getafen

Picture of ina-online
ina-online

12/08/2023

Barcelona më në fund ka regjistruar kontratën e Ronald Araujo, një vit pasi uruguaiani e rinovoi marrëveshjen.

24-vjeçari kishte rënë dakord për një marrëveshje të re deri në vitin 2026 verën e kaluar, por po luante në kontratën e tij me Barca Atletic ndërsa klubi nuk mund ta vendoste atë në kufirin e pagave.

Araujo është i pari nga ata që Barcelona shpreson të jenë shumë. Inaki Pena, Sergi Roberto, Alejandro Balde dhe Marcos Alonso të gjithë kanë rinovuar marrëveshjet e tyre, siç thekson Sport – por asnjëri nuk ka të drejtë të luajë.

Nënshkrimet e reja si Oriol Romeu, Ilkay Gundogan dhe Inigo Martinez janë gjithashtu në pritje të regjistrimit, ndërsa të huazuarit e rikthyer Sergino Dest, Clement Lenglet dhe Ez Abde janë gjithashtu të paregjistruar.

Pas shitjes së Kessie, rishitjes së aseteve dhe marrëveshjes së mundshme për Ousmane Dembele me Paris Saint-Germain, Barcelona shpreson të jetë në gjendje të regjistrojë të gjithë dhjetë lojtarët e mbetur.

Barcelona ka pohuar se do të ketë të gjithë skuadrën e saj në dispozicion për ndehsjen kundër Getafes.

TË FUNDIT
8 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
8 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
8 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
8 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
8 orë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime

ME TE LEXUARA

8 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
8 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
1 ditë
Morata vlerëson kuqezinjtë: Shqipëria ka cilësi si Kroacia
1 ditë
Trajneri i Portugalisë: Ronaldo është në formë për Europianin
1 ditë
A do të mungojë Robert Lewandowski në Euro 2024?
1 ditë
Çka do të ndodhë nëse ekipet përfundojnë me pikë të njëjta në Euro 2024?

LEXO MË SHUMË

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

euro 2024 gjermani

EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani

Pep Guardiola

Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

kombetarja-768x486

Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime

struga trim lum

Skuadra strugane me përforcim të radhës

kombetarja ivan balliu

Mediet italiane zbulojnë lojtarin më të rëndësishëm te Shqipëria, Italia, Spanja dhe Kroacia

shqiperia euro 2024

Çka do të ndodhë nëse ekipet përfundojnë me pikë të njëjta në Euro 2024?

lewandowski-poloni

A do të mungojë Robert Lewandowski në Euro 2024?

INFO

NA NDIQ