Barcelona synon ti besojë stolin

Picture of ina-online
ina-online

19/05/2024

Një lajm i bujshëm vjen nga Spanja në lidhje me trajnerin e ardhshëm të Barcelonës.

Në pritje të lajmeve zyrtare për konfirmimin gjithnjë e më të pakët të Xavi-t, fjalët e të cilit në lidhje me vështirësitë ekonomike të klubit kanë mërzitur Laportën, El Chiringuito TV ka zbuluar idenë e drejtuesve katalanas për të promovuar trajnerin e ekipit të femrave Blaugrana, Jonatan Giraldez.

Duke udhëhequr ekipin e Barçës për femra që nga viti 2021, trajneri 32-vjeçar ka grumbulluar tituj në vitet e fundit si në Spanjë ashtu edhe në Evropë, duke tërhequr vëmendjen e drejtuesve dhe duke nxitur idenë për ta vendosur atë në stolin e meshkujve në vend të Xavit.

Një ide edhe më e bujshme, sepse ndërkohë Giraldez është zyrtarizuar tashmë nga Washington Spirit dhe Barcelona do të ishte e gatshme të prishte marrëveshjen me klubin amerikan për ta pasur në dispozicion.

TË FUNDIT
2 orë
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
2 orë
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
4 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
6 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
6 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

ME TE LEXUARA

1 ditë
ESPN: Shqipëria, kundër të gjitha parashikimeve në “grupin e ferrit”
14 orë
Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë
1 ditë
Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese
12 orë
Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë
1 ditë
FOTO/ Kush ishte shqiptari që hyri në fushë në ndeshjen me Spanjën

LEXO MË SHUMË

GQ8bv_LXUAA0z6y_sd

Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C

-900-0-1719338220xcover-2-869

Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

51e6cfb2-db42-4f5b-908a-6e30392d1032-600x360

Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

sylvinjo silvinjo

Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

kombetarja

Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

INFO

NA NDIQ