Barcelona synon transferimin e Rabiot

INA
INA

06/02/2024

Barcelona raportohet se është e interesuar të nënshkruajë me Adrien Rabiot.

Duke marrë parasysh problemet financiare, “Blaugranët” gjatë afatin kalimtar të verës duhet të shohin mundësitë e nënshkrimit me futbollistë të lirë.

Rabiot do të mbetet i lirë pas përfundimit të sezonit aktual, pasi kontrata e tij me Juventusin skadon më 30 qershor.

Siç raportohet nga transmetuesi katalanas “3Cat”, Barcelona është e interesuar të marrë francezin në verë, duke shtuar se mesfushori nuk do rinovojë kontratën me “Zonjën e Vjetër”.

Më herët ishte raportuar edhe për një interesim nga Interi, por 28-vjeçari besohet se do të preferonte të largohej jashtë Italisë para se të bashkohej me një klub tjetër italian, nëse përfundimisht largohet nga Juventusi.

Ish-mesfushori i Paris Saint-Germainit pritet që të marrë një vendim për të ardhmen e tij në fund të sezonit, ngjashëm siç bëri sezonin e kaluar.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ