Barcelona triumfon në limite në Osasuna, Lewa nga pika e bardhë i jep 3-pikëshin katalanasve

ina-online
ina-online

4 Shtator, 2023

Barcelona ka arritur të marrë një fitore të rëndësishme mbrëmë në fushën e Osasunas. Katalanasit fituan me rezultatin e ngushtë 1-2 dhe gjithçka u vendos në fundin e ndeshjes. Fillimisht ishte mbrojtësi Kounde që kaloi përpara ekipin e Xavi në fundin e pjesës së parë. Pas një harkimi nga këndorja francezi dërgoi topin në rrjetë.

Në pjesën e dytë Xavi aktivizoi dhe dy afrimet më të fundit në skuadër, Joao Cancelo dhe Joao Felix. Megjithatë Osasuna nuk u dorëzua dhe në minutën e 76′ barazoi rezultatin me Avila.

Në minutën e 84 pas një topi të gjatë Lewandowski rrëzohet në zonë. Arbitri akordon penallti dhe mbrojtësi i vendasve Catena ndëshkohet me karton të kuq asi mbajti nga prapa polakun dhe ishte lojtar i fundit. Nga pika e bardhë sulmuesi i Barçës nuk zhgënjen dhe i jep ekipit tre pikë me vlerë. Pas pushimeve të kombëtareve katalanasit do të luajnë në shtëpi me Real Betis.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

mario balotelli

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

di maria

Di María, “heroi” i triumfit ndaj Portos: “Klasikët nuk luhen, ato fitohen”

anceloti

Ancelotti shigjeton Barcelonën për korruptimin e arbitrave: Diçka shumë serioze, jemi të shqetësuar

vedat-muriqi

Muriqi në mesin e më të mëdhenjve të Mallorcas, po synon t’i kalojë legjendat e klubit

chelsea

“Sherr” në tunel me gjyqtarët, FA ka nisur një hetim për kapitenin e Chelseat…

novak-gjokovic

Djokoviç bën homazhe për terroristët serbë të vrarë në Kosovë! Mediat kroate kritikojnë qëndrimin e tenistit serb…

Pep Guardiola

Guardiola indiferent, nuk e bën dramë eliminimin nga Kupa e Ligës…

INFO

NA NDIQ