Barcelona zyrtarizon transferimin e Cancelos

ina-online
ina-online

2 Shtator, 2023

Barcelona ka zyrtarizuar transferimin e Joao Cancelos nga Manchester City.

Klubi katalanas e ka marrë portugezin në formë huazimi nga klub i Ligës Premier pa opsion blerje.

“FC Barcelona dhe Manchester City kanë arritur marrëveshje për huazimin e Joao Cancelo deri më 30 qershor 2024”, bën të ditur klubi katalunas.

“Nuk ka asnjë opsion për një transferim të përhershëm”.

“Klubi dëshiron të falënderojë publikisht lojtarin për përpjekjet financiare të bëra dhe dëshirën e tij për të veshur fanellën e Barçës”, thuhet më tej në komunikatën e tyre.

Bëhet e ditur se Cancelo ka ulur ndjeshëm pagën e tij për të kaluar te Barcelona.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Modric-800x445

David Beckham nuk ndalet, Modric në “radarin” e Inter Miami

totenham-tottenham

Këto janë 11-shet startuese të derbit londinez mes Arsenal dhe Tottenham

coman-bajern-psg-

VIDEO/ PSZH fiton me “poker” ndaj Marsejës, pa Kilian Mbape-n

broja

Broja i emocionuar me rikthimin në fushë pas nëntë muajve

Atletico-Madrid

Atletico fiton derbin e Madridit

adnan-januzaj

Januzaj nga La Liga sërish rikthehet te Premier Liga

vinicius

Realit i rikthehet ylli brazilian, Vinícius gati për derbin e Madridit

massimiliano-allegri_15r5yo9lfzicg1kw8p87d4nrer

Allegri shpërthen pas humbjes: Titulli? Nëse jemi në top katër është sukses

barcelona kampion

Përmbysja e çmendur e Barcelonës ndaj Selta Vigos

INFO

NA NDIQ