Bardhi me mjeshtëri shënoi dy gola, Trabzonspor mposhti Kasimpashën

ina-online
ina-online

2 Shtator, 2023

Futbollisti nga Maqedonia e Veriut Enis Bardhi ka pasur një paraqitje të shkëlqyer, duke shënuar dy gola në fitoren në Trabzonspor prej 5-1 kundër Kasimpashës në Ligën turke.

Destan e ka hapur rezultatin në minutën e 15, pas çfarë Bardhi prej 20 metrash e ka mposhtur mbrojtësin Janiotis për epërsinë prej 2-0, ndërkaq Benkoviq në minutën e katër të shtesës gjyqësore të pjesës së parë, e ka rritur në 3-0.

Kasimpasha përjetuan sulm të ri në minutën e 64-të, kur Bardhi e gjuajti “bombën” e vërtetë për epërsinë 4-0, ndërkaq Gurpuz në shtesën e rriti në 5-0, kurse rezultatin përfundimtar 1-5 e shënoi Klaudio në minutën e 85.

Trabzonsport me fitoren e dytë në këtë sezon kërceu në vendin e tretë dhe ka 6 pikë, ndërkaq lider mbetet Rizespor me 7 pikë./TV21

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Pochetino

Pochettino tregon se sa kohë i duhet Chelseat për t’u rikthyer në majat e futbollit botëror

XHAKA GRANIT

Xhaka: Erdha te Leverkusen për karrierën dhe jo për gruan siç shkruhet në media

vedat-muriqi

Vedat Muriqi shpjegon sekretin e sukseseit të tij , por edhe të Majorkës

RONALDO

VIDEO/ Ronaldo i pandalshëm dhe në Ligën e Kampionëve të Azisë

broja

Broja flet pas zëvendësimit: Isha thjeshtë i lodhur, nuk ka të bëj me lëndim

azem azemi karate

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

INFO

NA NDIQ