Bardhyl Mahmuti shpallet ‘Qytetar Nderi” i Skenderajt

Picture of ina-online
ina-online

19/06/2024

Veprimtari i shquar i çështjes kombëtare dhe ish-zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Bardhyl Mahmuti është shpallur “Qytetar Nderi” i Komunës së Skenderajt.

Ky titull, Bardhyl Mahmutit i është dhënë nga Kuvendi Komunal i Skenderajt me rastin e 25-vjetorit të çlirimit të kësaj komune.

Në seancën solemne në nderim të veprimtarit Mahmuti kanë marrë pjesë kryetari dhe nënkryetari i Skenderajt, Fadil Nura dhe Sami Lushtaku

Titulli “Qytetar Nderi” i Skenderajt, Bardhyl Mahmuti i është thënë për kontributin e tij si njëri ndër themeluesit e UÇK-së dhe për kontributin e tij në dokumentimin gjenocidit të Serbisë në Kosovë.

Bardhyl Muahmuti është themelues i Qendrës “Gjenocidi në Kosovë – plagë e hapur”. Ai është ka botuar disa libra në të cilat pasqyrohen krimet dhe gjenocidi serb në Kosovë.

TË FUNDIT
9 orë
Vazhdon sot procesi gjyqësor për “Thaçin dhe të tjerët”
9 orë
Paralajmëroi burgosjen e Vuçiqit nëse hyn në Kosovë pa leje, deklarohet Sveçla
1 ditë
Policia e Kosovës sërish godet pronat e Radojçiqit, i'a konfiskon një pompë benzine
1 ditë
Pjetër Shala dënohet me 18 vjet burgim
1 ditë
Gjenerali Clark nderohet nga Oda Amerikane, merr një pozitë në Kosovë

ME TE LEXUARA

9 orë
Paralajmëroi burgosjen e Vuçiqit nëse hyn në Kosovë pa leje, deklarohet Sveçla
9 orë
Vazhdon sot procesi gjyqësor për “Thaçin dhe të tjerët”
1 ditë
Gjenerali Clark nderohet nga Oda Amerikane, merr një pozitë në Kosovë
1 ditë
Pjetër Shala dënohet me 18 vjet burgim
1 ditë
Policia e Kosovës sërish godet pronat e Radojçiqit, i'a konfiskon një pompë benzine

LEXO MË SHUMË

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Vazhdon sot procesi gjyqësor për “Thaçin dhe të tjerët”

Vucic- Svecla

Paralajmëroi burgosjen e Vuçiqit nëse hyn në Kosovë pa leje, deklarohet Sveçla

pompa benzines radjocic

Policia e Kosovës sërish godet pronat e Radojçiqit, i’a konfiskon një pompë benzine

Pjeter-Shala-850x472-1

Pjetër Shala dënohet me 18 vjet burgim

wesley clarck vesli klark

Gjenerali Clark nderohet nga Oda Amerikane, merr një pozitë në Kosovë

vjosa osmani

Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës (VIDEO)

svecla veri

Sulmohet ëmbëltorja në veriun e Kosovës, vetëm pse ministri Sveçla piu limonadë

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Vazhdon procesi gjyqësor në rastin e krerëve të UÇK-së

Hovenier Kurti

Hovenier: Mbështesim popullin e Kosovës, kemi mospajtime me qeverinë

INFO

NA NDIQ