Basha: Do të jetë fundi i atyre që duan të rikthejnë tiraninë

0

Pas ceremonisë së Inagurimit të Memorialit të viktimave të komunizmit, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një prenoncim për gazetarët u shpreh se opozita është më e vendosur se kurrë për të ndalur tiraninë e komunizmit. Basha, u shpreh ndër të tjera se PD do të jenë më e vendosur kundër atyre që kërkojnë të shkatërrojnë Shqipërinë.

Pyetje: Zoti Basha, më 31 Maj Rama nis zyrtarisht fuahatën. Si edhe sot ripërsëriti që do të ketë zgjedhje. A jeni të vendosur t’i pengoni?

Lulzim Basha: Mendoj që mesazhet që kemi dhënë sot me rastin e një ngjarjeje kaq të rëndësishme janë shumë aktuale. Për të ndaluar një tirani të krimit, bëhet çdo sakrificë me çdo çmim. Unë, PD, opozita dhe gjithë shqiptarët e bashkuar do të jemi më të vendosur se kurrë për të ndaluar një tjetër tirani, një tjetër monizëm, por, kësaj rradhe të veshur me krim, me korrupsion dhe oligarki babëzitëse, që e ka shkatërruar vendin dhe ka mbyllur dyert e Europës. Kjo është një betejë për jetë a vdekje dhe fundi i kësaj beteje është tashnë i përcaktuar. Do të jetë fundi i atyre që duan të rikthejnë tiraninë dhe fitorja e gjithë shqiptarëve të bashkuar