Basha përshëndet marrëveshjen Maqedoni-Greqi: Akt i pjekurisë politike

0

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me një mesazh në Facebook ka përshëndetur marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë për çështjen e emrit.Basha në reagimin e tij shkruan se marrëveshja është një akt pjekurie politke që u jep meritë dy qeverive dhe që do ta ndihmojë Maqedoninë të bëhet pjesë e NATO.