Bashkëshorti i Rita Orës blen vilë luksoze në vlerë afro 10 milionë euro në Zelandë të Re

Picture of ina-online
ina-online

28/10/2023

Regjisori Taika Waititi, ka investuar në blerjen e një sipërfaqe prej 10.5 milionë dollarësh (9.9 milionë euro) buzë detit në Point Chevalier, Auckland.

Murmuritjet rreth periferisë së zgjuar, të ish-klasës punëtore kanë qarkulluar për javë të tëra se regjisori me origjinë nga Zelanda e Re kishte investuar në një bazë në Auckland në oborrin e shtëpisë së tyre.

Burimet thonë për Herald se Waititi kishte kërkuar për një pronë të nivelit të lartë në qytet, por ai nuk ishte i interesuar për periferitë tipike blu, si Remuera ose Herne Bay.

Shtëpia trekatëshe 336 metra katrorë me katër dhoma gjumi dhe katër banjo në majë shkëmbi ndodhet në një seksion 620 metra katrorë dhe ka kuvertën e gjerë me pamje nga Waitematā në Gadishullin Te Atatū dhe Hobsonville Point.

Shtëpia është ndërtuar në vitet 1990 dhe është rinovuar gjerësisht shtatë vjet më parë. Rinovimi përfshinte një pishinë, kuzhinë dhe banjo të reja dhe një studio të pavarur mbi garazhin, e cila ruan pjesën e përparme të pronës.

Nën kuvertën e pishinës është një lëndinë e gjerë e mbështjellë me pemë të pjekura pōhutukawa dhe vendbanimi privat ka të drejta bregore dhe një shteg për në plazh.

Agjenti i Ray White, Derek von Sturmer, i cili ndërmjetësoi shitjen, nuk e konfirmoi blerësin dhe agjenti i Waititit, Gail Cowen nuk donte të komentonte.

Besohet se është shtëpia e parë në Auckland që ka blerë regjisori 48-vjeçar, i lindur në Wellington, fitues i çmimit “Oscar”.

Regjisori i filmave “Thor: Ragnarok” dhe “Jojo Rabbit” ka punuar më shumë në Auckland. Shtëpia e tij e re nuk është shumë larg vendit ku ai filmoi sezonin e dytë të serialit të tij, “Our Flag Means Death” në Studion “Film Kumeu”.

TË FUNDIT
10 orë
Egla: Nuk e meritova Bigun, por ja pse e fitova...
11 orë
Hatërmbetje me Orin dhe Arbrin? Ish-banori i BBV3 ka dy fjalë edhe për Meritonin
11 orë
Aksidentoi për vdekje motër e vëlla në Kroaci, Apeli merr vendimin për modelen shqiptare
12 orë
Habit Jul Deda: Më ka marrë malli për Romeon!
21 orë
Bebe Rexha nga Amerika vjen në Dibër: Kemi syneti!

ME TE LEXUARA

12 orë
Habit Jul Deda: Më ka marrë malli për Romeon!
11 orë
Aksidentoi për vdekje motër e vëlla në Kroaci, Apeli merr vendimin për modelen shqiptare
11 orë
Hatërmbetje me Orin dhe Arbrin? Ish-banori i BBV3 ka dy fjalë edhe për Meritonin
10 orë
Egla: Nuk e meritova Bigun, por ja pse e fitova...
1 ditë
Do të luaj tek një serial turk? Vjen reagimi i Luizit
1 ditë
“Ngele duke kopjuar Heidin” , Vesa Smolica me përgjigje interesante për ndjekësin
1 ditë
Teksa Luizi i këndon vajzës në krahë, reagimi i Lunës do të ju shkrij (Video)
1 ditë
Ja ku mund ta gjeni Luizin gjatë gjithë verës
1 ditë
Presidentja Osmani: Mirë se vjen në Kosovë, Bebe Rexha!

LEXO MË SHUMË

Egla Big brother

Egla: Nuk e meritova Bigun, por ja pse e fitova…

bigbrother

Hatërmbetje me Orin dhe Arbrin? Ish-banori i BBV3 ka dy fjalë edhe për Meritonin

klevisa

Aksidentoi për vdekje motër e vëlla në Kroaci, Apeli merr vendimin për modelen shqiptare

julian deda

Habit Jul Deda: Më ka marrë malli për Romeon!

BEBE Rexha

Bebe Rexha nga Amerika vjen në Dibër: Kemi syneti!

luizi kiara

Në fotot e Kiarës, komentet e Luizit marrin gjithë vëmendjen

bebe rexha vjosa osmani

Presidentja Osmani: Mirë se vjen në Kosovë, Bebe Rexha!

luizi kiara

Ja ku mund ta gjeni Luizin gjatë gjithë verës

luizi luna

Teksa Luizi i këndon vajzës në krahë, reagimi i Lunës do të ju shkrij (Video)

INFO

NA NDIQ