Bashkim Murtezi: Dështuan gjitha tentimet për ta dobësuar Alternativën!

ina-online
ina-online

20/02/2024

Sekretari organizativ i Alternativës, Bashkim Murtezi, nga Tearca, ku kjo parti po mban tubim me qytetarët, tha se pas daljes së tyre nga qeveria, ishin të shumta sulmet drejtuar kësaj partie, duke filluar nga individë brenda partisë, nga BDI-ja, Aleanca për Shqiptarët, ndërsa sipas tij, të gjitha këto sulme kishin një qëllim, dobësimin e Alternativës.

“Mirëpo vizioni i kryetarit tonë, Afrim Gashi ishte me dashuri dhe qetësi. Ne si sekretar organizativ dhe sekretari i përgjithshëm në disa raste kishim tendenca të marrim disa hapa më radikal, t’i përgjigjemi atyre strukturave me fjalorin e tyre. Por gjithmonë i urti Afrim Gashi, thonte me dashuri dhe qetësi”, deklaroi Murtezi, duke shtuar se koha ka dëshmuar se ai ka patur të drejtë.

Murtezi tha se struktura e partisë dëshmoi se nuk ka forcë e cila mund ta dëmtoj strukturën e Alternativës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KSHZ-Komisioni

Akreditohen 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj për zgjedhjet presidenciale

DASH departamenti amerikan

Korrupsioni i rëndë qeveritar dhe dhuna ndaj gazetarëve – raport i DASH për Maqedoninë e Veriut

pasaporta dokumente personale

Dhe në ditën e votimit, qytetarët e Shkupit do të mund të marrin dokumentet e tyre personale

zgjedhje maqedoni

Zgjedhjet presidenciale, të drejtë vote kanë 1.814.317 qytetarë

pompa-benzines-derivatet-naftes

Nga mesnata këto janë çmimet e derivateve të naftës

inbound9208091233378029311

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

izet

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

gashi

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

qoku

Bekim Qoku: Erdhi dita Ali opozita

INFO

NA NDIQ