Basketbollisti Gjuroski është rrahur në Mavrovë me turistët nga Kosova

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/01/2022

Reprezentuesi maqedonas i basketbollit, Stojan Gjuroski, i cili momentalisht luan për skuadrën e Pelisterit, është njëri prej të lënduarve në përleshjen që ndodhi dje në pistat e skijimit në Mavrovë.

Ai ka shijuar motin e bukur dhe borën në shpatet, së bashku me vëllain e tij Mladen dhe dy shokë të tjerë, të cilët, sipas dëshmitarëve okularë, janë futur në një duel verbal me katër mysafirë nga Kosova të moshës 14-30 vjeç, të cilët pas një zënke u përleshën edhe fizikisht.

“ Nuk dihej kush kë dhe me çfarë po godiste. Ata ziheshin dhe goditeshin me çizmet e skive. U përdorën ski, shtylla skish e të tjera. Sherret dhe zënkat e tilla janë të zakonshme në qendrën e skijimit në Mavrovë, para së gjithash për shkak të mosrespektimit të rendit”, tha një dëshmitar okular për portalin MMS.

Sipas dëshmitarëve okularë, Stojan Gjuroski është goditur me ski në krah, i cili ka mbetur i lënduar, për çka është dashur të dërgohet te mjeku fillimisht në spitalin e Gostivarit, e më pas në qendrën klinike të Shkupit. Ngjarja konfirmohet edhe nga Ministria e Brendshme.

Gjurovski konfirmon për Sloboden Pecat se nga incidenti i është thyer krahu dhe kanë shtuar se pas konfliktit verbal kanë qenë duke u ngjitur në ski lift dhe duke i pritur lart me skitë e hequra.

“Policët nga OVR Gostivar dje rreth orës 18.15 janë privuar nga liria: J.O.(27), DO (30), F.O.(29) dhe A.O.(19) nga Republika e Kosovës dhe BD (29), GG (25), MG. (41) dhe SG (30) nga Gostivari, për shkak të dyshimit për përfshirje në një përleshje fizike, e cila rreth orës 14:50 ka ndodhur në pistat e skijimit të Bistrës në Mavrovë. Dy persona kanë marrë lëndime të rënda trupore, të cilat janë konstatuar në Spitalin e Përgjithshëm të Gostivarit “Ferid Murad”, ku në ndërkohë janë transferuar për ndihmë mjekësore. Nga aty janë transferuar në kompleksin klinik “Nënë Tereza” në Shkup. Të gjithë të përfshirët janë ndaluar në stacionin policor të Gostivarit për sqarim dhe dokumentim të plotë të rastit”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Basketbollisti i Pelisterit tani ndihej mirë, lëndimi i është shëruar, por për momentin nuk dihet se sa do të mungojë në fushën e basketbollit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN sonte mban tubimin qëndror në Shkup, kanë një kërkesë për pjesëmarrësit

bilall kasami

Kasami: Një ndër pikat kryesore të qeverisë së ardhshme do të jetë procesi i decentralizimit

inbound6681746849427487932

Sistemi zgjedhor në RMV të plotësohet me lista të hapura dhe votim për kandidatin e preferuar

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

INFO

NA NDIQ