Faktor: Shteti bashkë me kompaninë 77 BITS BSC organizon bastet online në Maqedoninë e Veriut

ina-online
ina-online

18/12/2023

Kompania “77 BITS BSC” DOO Manastir përmes një marrëveshjeje të nënshkruar me Sh.A. “Lotaria Shtetërore” do të nisin me organizimin e basteve online në Maqedoninë e Veriut.

Sipas Faktor, kompania 77 BITS BSC DOO Manastir (shoqëri me përgjegjësi të kufizuar), e regjistruar sipas legjislacionit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, në të cilën “Telematic interaktive Bulgaria” AD zotëron 50 për qind të kapitalit, ka fituar tenderin për marrjen e e drejta për kryerjen e aktivitetit të basteve online të organizuar nga Lotaria Shtetërore e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

“Kompania më e madhe bullgare e basteve online “Telematic Interactive Bulgaria” më 14 dhjetor informoi bursën bullgare se do të organizojë baste online në Maqedoninë e Veriut përmes një marrëveshjeje të nënshkruar me Sh.A. “Lotaria Shtetërore”, shkruan portali Faktor.

Ky informacion është publikuar në bursën bullgare, ndërsa “Lotaria Shtetërore” e Maqedonisë ende nuk ka informacion publik se cilat dhe sa kompani do të lejohen të organizojnë lojëra fati të këtij lloji.

Për më tepër lexojeni lajmin e huazuar në portalin Faktor.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ