Bastet Shqipëri – Azerbajxhan

Picture of ina-online
ina-online

07/06/2024

Takimi i sotëm miqësor kundër Azerbajxhanit do të zhvillohet në orën 19:00, teksa është përcaktuar që të luhet në Haladas, qytet në Hungari, në të njëjtin stadium ku u luajt edhe miqësorja e parë.Kuqezinjtë janë vendosur në Grac të Austrisë, vend ky që ndodhet rreth 1 orë larg stadiumit që do të zhvillohet ndeshja.

Ekipi pritet të niset mesditën e sotme, teksa sa i përket transmetimit, këtë sfidë mund ta ndiqni në SuperSport dhe Tv Klan.

Ndërkohë, në këtë ndeshje janë caktuar edhe arbitrat që do të vendosin drejtësi.

Bëhet fjalë për një katërshe hungareze, me kryesor Mihali Kaprali, me sfidën që do të nisë në orën 19:00.

Azerbajxhani sipas kompanisë së basteve në botë, ka një koeficient 4.20 për një fitore të mundshme.

Padyshim favorite në këtë takim shihet Shqipëria, me një kuotë 1.91, ndërsa barazimi ka një koeficient 3.30.

Sakaq, shënimi i tre golave në total nga ky ekipet kuotohet 2.39.

TË FUNDIT
16 minuta
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë
2 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
3 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
8 orë
UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës
10 orë
Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën

ME TE LEXUARA

15 orë
8 ndryshime në formacion, mësoni si do të luajë Spanja ndaj Shqipërisë
2 ditë
Tri ndeshje sot në EURO 2024, kemi se çfarë të shohim
15 orë
Uragan kuqezi për të mposhtur Spanjën, Shqipëria ‘fiton’ me tifozët (Numri)
2 ditë
Armando Broja rikthehet titullar? Finalja me Spanjën, ja tri lëvizjet e Silvinjos te Kombëtarja shqiptare
14 orë
Dueli për kreun e grupit A, Granit Xhaka paralajmëron Gjermaninë
1 ditë
Gjeorgjia barazon me Çekinë, shpresë për Shqipërinë
14 orë
FC Aarau përforcohet me djaloshin shqiptar me prejardhje nga Maqedonia

LEXO MË SHUMË

Screenshot_10-9-574x360

Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

zvicer gjermani

Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare

mirlind daku

UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës

ardian kozniku

Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën

tifozet kombetarja

Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

izer aliu

FC Aarau përforcohet me djaloshin shqiptar me prejardhje nga Maqedonia

xhaka zvicer

Dueli për kreun e grupit A, Granit Xhaka paralajmëron Gjermaninë

Tifozet kuq e zi kombetarja

Uragan kuqezi për të mposhtur Spanjën, Shqipëria ‘fiton’ me tifozët (Numri)

INFO

NA NDIQ