Bastisje anti-drogë në Shkup! Vajza nga Haraçina gjatë ikjes goditi me veturë policin

INA
INA

15/02/2024

Nga MPB njoftojnë se gjatë ditës së djeshme, në rajonin e Gazi Babës efektivët e policisë kanë arrestuar 34-vjeçarin me iniciale V.K. nga Shkupi, në veturën e të cilit është gjetur drogë e tipit heroinë, përcjell TV21. Me qëllim të sigurimit të provave shtesë, me urdhër të gjykatës janë kryer bastisje në tri lokacione në Shkup, ku policia ka hasur në vështirësi

“Gjatë një prej bastisjeve, po ashtu në zonën e Gazi Babës, efektivët e policisë gjetën dy gra të cilat nuk pranuan të identifikoheshin. Njëra prej tyre është larguar nga vendi me veturën e pasagjerëve “Seat Leon” me targa të Shkupit dhe me veturë ka goditur njërin nga policët. Pas masave të marra, është konstatuar se bëhet fjalë për personin A.J.(26) nga fshati Orllancë, komuna e Haraçinës, e cila shumë shpejt është gjetur dhe është privuar nga liria”, thonë nga MPB.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

izet mexhiti

Izet Mexhiti: Ali Ahmeti vendosi brenda natës që ta kandidojë Bujarin për president për ta përçarë votën shqiptare

INFO

NA NDIQ